درباره ما

تاریخچه مهد : از سال 1380 تاکنون در حال فعالیت می باشد .

مدیریت : پروانه برزویی - روانشناس – سابقه فعالیت 14 سال.

خط مشی:

آموزش در مهد آرشین براساس روش کودک محور مبتنی بر یادگیری از طریق بازی می باشد وبر 6 سال اول زندگی کودکان که مهمترین زمان رشد انسان و پایه گذار شخصیت بزرگسالی در هر فرد می باشد تاکید فراوان دارد و تمام برنامه ها و فعالیت های آموزشی براین اساس چیدمان شده است . کودکان در مهد ارشین از طریق بازی های گروهی و کسب مهارتهای زندگی می توانند با کشف توانمندیهای خود به توانمندی برسند . تقویت اعتماد به نفس و ابراز نظر و مشارکت در مباحث گروهی از اهداف ویژه مهد آرشین برای کودکان است .

امکانات مهد :

1- مهدکودک دارای 5 گروه سنی 2- شیرخوار ( 6ماه تا 2 سال ) 3- نوپا ( 2 تا 3سال ) 4- نوباوه ( 3 تا 4سال ) 5- آمادگی یک ( 4 تا5 سال ) 6- پیش دبستانی ( 5 تا6 سال ) می باشد .

شیرخوار (6 ماه تا 2سال )

در این دوره کودک تلاش برای کشف و یافتن دنیای اطراف خود را آغاز می کند .حالات روحی کودک در این دوران متغییر است و برای کنار آمدن با وی باید مدتی انرژی و حوصله صرف کرد . رابطه کودک با دیگران در این سن ، براساس گرفتن بنا شده ونه دادن ، هنوز اندیشه مشارکت وهمکاری متقابل با دیگران در او پدید نیامده است .

نوپا : ( 2تا 3سال )

کودک دو ساله به طور مداوم از هوش و کنجکاوی طبیعی خود برای افزایش خود می کند .در این بخش به توانایی های حرکتی ، کلامی واستقلال کودکان تاکید می شود.

نوباوه : (3تا 4سال )

کودک سه ساله از فعالیت هایی که ماهیچه های بزرگ دستها و پاها را به کار وا می دارد لذت زیادی می برند . در این بخش به آشنایی دنیای درونی کودک تاکید می شود و رشد حرکتی ، گفتاری ، عاطفی ، توانایی هیای ادراکی و نوع خلق و خوی کودک مورد بررسی قرار می گیرد.

آمادگی : ( 4تا5 سال )

رفتار کودک در این سن دقیق تر و ظریف تر می شود . در این بخش به چراهای کودکان ، روابط اجتماعی متقابل با دیگران جهت دهی به تخیلات و حس کنجکاوی او تاکید می شود.

پیش دبستانی (5 تا 6 سال )

کودکان پنج ساله افراد فوق العاده تواانمندی هستند .در این بخش بر قابلیتهای فرزند شما تاکید می شود و رشد شناختی ، زبانی ، حرکتی ، اجتماعی و عاطفی مورد توجه قرار می گیرد.

قالب وردپرس